TAŞPINAR BELEDİYESİ
ANASAYFA HABERLER CANLI YAYIN BAŞKAN PERSONEL TAŞPINAR RESİMLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

TANITIM FİLMİ

TAŞPINAR HALISI

 Taşpınar Halısı

KAMU DENETÇİLİĞİ

ZİYARETÇİ SAYISI

SOSYAL MEDYA

Taşpınar'da Sürü Yönetimi Kursu Verildi.

Taşpınar'da Sürü Yönetimi Kursu Verildi.

Tarih 14 Ocak 2017, 00:48 Editör Taşpınar Belediyesi
Okunma Sayısı : 816

Taşpınar Kasabasında Tarım İl Müdürlüğü, İşkur Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Kadın ve Erkeklere Sürü Yönetimi Eğitim kursu verildi.

​Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, , Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü arasında işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, istihdamın korunmasına ve işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla imzalanan Aktif İşgücü Piyasası Programları İşbirliği Protokolleri kapsamında Aksaray Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İşkur Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Kadın ve Erkeklere yönelik Sürü Yönetimi Eğitim kursu tamamlandı.

Bu projede amaç; kursiyerlere koyun ağılı ve keçi barınağı kullanabilme, koyun ve keçi ırkını seçebilme, küçükbaş hayvanların besleme ve bakımını yapabilme, çoğaltabilme, bulaşıcı ve yetiştirme hastalıklarına karşı koruyabilme ve mücadele edebilme, biyogüvenlik uygulamalarına hakim olma, sağım yapabilme yeteneği kazandırmak ve kırsal alanda sürü yönetimi elemanlığını daha cazibeli bir meslek haline getirmektir.

Ayrıca bu kursa katılarak "Sürü Yönetimi Eğitim Kursu " belgesine sahip olan kursiyerler Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesinde değerlendirme aşamasında ek puanlar alma avantajı yakalayacak. İl Müdürlüğü Teknik Personelleri tarafından Taşpınar Kasabasında kadın ve erkek kursiyerlere verilen eğitim de arıcılık, süt sığırı yetiştiriciliği ve sürü yöneticiliği kurslarının yanı sıra Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Yetiştirme kursu verilmektedir.Bu haber 816 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

Haberler

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun. Kasabamızda görev yapan tüm ve diğer tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler günü...

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun Başkan Cihan YÜKSEL (29 Kasım 2017 Çarşamba) Mevlid Kandili olması nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, Taşpınar halkı...

BAŞKANIMIZ

VEFAT EDENLER

İSMAİL KILIÇ
Vefat Etmiştir
Allah Rahmet Eylesin
Ölüm Tarihi :15.11.2018

Tümünü göster

TAŞPINAR HAVA DURUMU

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

FESTİVAL

İLETİŞİM :    Tel :0 382 244 31 29    Gsm :0 532 448 43 46     Faks:0 382 244 30 04    Mail : belediye@taspinar.bel.tr
TAŞPINAR BELEDİYESİ     Copyright © 2009-2018  AKSARAY

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi    |     RSS Kaynağı    |   Kurumsal Mail Girişi    |    www.taspinar.bel.tr